Atrakcje Kaszub / Poleć innym

Poleć innym

Zachęcamy do wpisywania swoich relacji z wycieczek po Kaszubach. Jeśli byłeś w miejscu godnym polecenia podziel się z innymi i napisz o nim. Autorzy najciekawszych artykułów będą nagradzani. Swoje relacje wraz ze zdjęciami można przesyłać na adres: biuro@kaszubybezbarier.pl

Błękitny Baranek

Błękitny Baranek

Może trudno nazwać to wycieczką, bo mój wypad trwał 4 godziny i dotyczył sąsiedniego miasta. Niemniej jednak myślę, że jeszcze niewiele osób wie o istnieniu muzeum w jednym ze spichlerzy w Gdańsku – w Błękitnym Baranku. Z tego co się dowiedziałam na miejscu, jest to jedyny zachowany spichlerz po II wojnie światowej.

Kaszubskie Dinozaury

Park Dinozaurów w Łebie

Od dziecka fascynowały mnie te olbrzymy i mimo, że sam jestem już ojcem, nie przeszło mi zupełnie. Wręcz przeciwnie. Od niedawna można oglądać Dinozaury w tzw. Dinoparkach. Chciałbym opisać moje wrażenia z wizyty w jednym z takich Dinoparków w Łebie.

Czy na pewno dzieci i ryby głosu nie mają?

Rafa koralowa w Akwarium Gdyńskim

Dzieci mają głos, na pewno. Czasem przeradza się w krzyk. Żeby poznać prawdę o rybach udałam się do Akwarium Gdyńskiego.

Kaszubski Park Miniatur

Kaszubski Park Miniatur

Chcialabym polecić Stryszą Budę i Park Miniatur. W jednym miejscu zobaczymy tam wiele ciekawych zabytków z terenu Kaszub i nie tylko.

Dotknij Kościerzynę

Makieta rynku w Koscierzynie

Podczas urlopu na Kaszubach wybrałam się na krótka wyprawę do Kościerzyny. Podróżuję z osobą niewidomą. Miłym zaskoczeniem dla nas były makiety na kościerskim rynku, które można dotykać.

Spirulina

Makieta rynku w Koscierzynie

Niezwykły skład Spiruliny sprawia, że od dziesięcioleci jest ona stosowana w profilaktyce oraz przy leczeniu wielu chorób. Początkowo potwierdzono jest skuteczność w zwalczaniu infekcji, począwszy od odry, grypy aż po wirusa HIV.