Atrakcje Kaszub / Baza atrakcji / TUCHLINO - Zoo Kaszuby

TUCHLINO - Park Egzotyczny Zoo Kaszuby

Hallu Motion

https://www.e-odchudzanie.com.pl/hallu-motion-opinie.html

Aby problemy ze stawami nie pogłębiały się, warto rozpocząć leczenie już w momencie wykrycia zagrożenia.

Park Edukacyjny Zoo-Egzotyczne Kaszuby to bardzo oryginalna wystawa egzotycznych zwierząt. Można tam zobaczyć rzadkie gatunki gadów, ptaków, ryb, ssaków i pająków z całego świata. Spotkać tam można m.in rozgadaną Arę Araraunę, roztańczoną Kakadu - Dj'a, największe węże świata - Pytony Siatkowe czy metrowego Suma Czerwonopłetwego.

Gości oprowadza wyszkolony personel i opowiada wiele ciekawostek na temat każdego zwierzaka. Wybrane okazy zwierząt można dotknąć i zrobić sobie z nimi zdjęcie. Dużą atrakcją dla maluchów jest zagroda z królikami i świnkami morskimi, które można pogłaskać i nakarmić. Na odważniejszych czeka spotkanie z piraniami, skorpionami i pająkami.

Oferta Parku Egzotycznego skierowana jest do gości indywidualnych oraz dla grup zorganizowanych. Grupy mogą skorzystać dodatkowo z sali dydaktycznej. Na terenie obiektu znajduje się również nowoczesny plac zabaw dla dzieci, działa sklepik z pamiątkami oraz kawiarenka "Ara", gdzie można zjeść, napić się kawy. Zoo Egzotyczne oferuje również sprzedaż zwierząt.

Dostępność

Cyfry 1-5 oznaczają stopień dostosowania atrakcji turystycznej do różnych niepełnosprawności, przy czym 1 oznacza bardzo słabe dostosowanie, a 5 bardzo dobre.

4

Poziom dostosowania dla osób z dysfunkcją wzroku - dobrze.

Parking bez wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych bardzo blisko wejścia. Kasy przy parkingu. Dojście po twardej nawierzchni, płasko. Wejście do budynku poprzedzają trzy schody. Nie ma poręczy. Na terenie Parku, w budynku ciągi komunikacyjne wyznaczone za pomocą stojaków z łańcuchami, przejścia bez progów, nawierzchnia płaska. Po Parku Egzotycznym oprowadzają przewodnicy. Zwiedzaniu towarzyszą często odgłosy papug. Niektóre zwierzęta można dotykać. Oświetlenie wewnątrz budynku dzienne. Na zewnątrz budynku duża przestrzeń, ławki i stoliki. Toaleta ogólnodostępna, bezpłatna.

3

Poziom dostosowania dla osób z dysfunkcją słuchu - średnio.

Kasa oznaczona przy wejściu do Parku. Personel bardzo życzliwy, jest możliwość utrzymania kontaktu wzrokowego. Przy każdym zwierzęciu jest tablica informacyjna. Toaleta ogólnodostępna, obok baru, oznaczona piktogramem, bezpłatna, nie wymaga wypożyczenia klucza. Nie ma tłumacza języka migowego. Oświetlenie dobre. Czasami papugi wydają hałaśliwe odgłosy.

3

Poziom dostosowania dla osób z dysfunkcją ruchu - średnio.

Parking bez wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych, ale bardzo blisko wejścia. Kasy przy parkingu. Dojście po twardej, kamiennej nawierzchni, płasko. Wejście do budynku poprzedzają trzy schody. Jest podjazd bez poręczy. Na terenie Parku, w budynku ciągi komunikacyjne wyznaczone za pomocą stojaków z łańcuchami, przejścia bez progów, nawierzchnia płaska. Opisy, niektóre akwaria, terraria i klatki powyżej wzroku osoby na wózku, ale zwierzęta są widoczne. Toaleta bezpłatna, bez udogodnień dla osób z niepełnosprawnością, ale przestronna. Personel bardzo życzliwy. Na zewnątrz duża przestrzeń, ławki i stoliki.

4

Poziom dostosowania dla osób z niepełnosprawnością intelektualną - dobrze.

Parking bardzo blisko wejścia. Kasy przy parkingu. Dojście po twardej nawierzchni, płasko. Na terenie Parku wyznaczone ciągi komunikacyjne, przejścia bez progów, nawierzchnia płaska. Personel bardzo życzliwy. Toaleta ogólnodostępna, bezpłatna, oznaczona piktogramem. Możną dotykać niektóre zwierzęta. Można karmić króliki i świnki morskie. Na zewnątrz duża przestrzeń, nowoczesny plac zabaw, ławki i stoliki. Dla grup zorganizowanych jest możliwość zrobienia ogniska.

4

Poziom dostosowania dla rodzin z małymi dziećmi - dobrze.

Parking bardzo blisko Parku Egzotycznego. Kasy przy wejściu. Dojście po twardej nawierzchni, płasko. Do budynku prowadzą trzy schody, ale jest podjazd. Na terenie Parku przejścia bez progów, nawierzchnia płaska. Personel bardzo życzliwy. Dzieci mogą dotykać niektóre zwierzęta. Można karmić króliki i świnki morskie. Toaleta ogólnodostępna, bezpłatna. Nie ma przewijaka dla niemowląt. Na zewnątrz duży, nowoczesny place zabaw oraz gry zręcznościowe. Duża przestrzeń, ławki i stoliki. Gastronomia i sklepik z pamiątkami.

L-karnityna

Adres

Powiat: Kartuzy

Miejscowość: Sierakowice

Lokalizacja: Park edukacyjny Zoo Egzotyczne Kaszuby
Tuchlino 50B
83-340 Sierakowice

 

Kontakt

Tel. 600 342 128

www.zookaszuby.pl

Ceny

Bilet normalny - 12 zł
Bilet ulgowy - 8 zł (zniżka przysługuje dzieciom i młodzieży szkolnej, studentom oraz emerytom i rencistom)
Dzieci do lat 3 wstęp bezpłatny.
Grupy zoorganizowane - 8 zł (powyżej 12 osób). Opiekun za darmo.
W cenie każdego biletu usługa przewodnika.
Parking bezpłatny.

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do niedzieli od 10.00 do 19.00

Man Pride
https://www.e-odchudzanie.com.pl/man-pride-opinie.html

Jednym z najbardziej skutecznych i popularnych obecnie na rynku preparatów, które wzmacniają erekcję, jest środek Man Pride.

Mapa dojazdu

Źródło

www.zookaszuby.pl dostęp z dn. 29.07.2013