Atrakcje Kaszub / Baza atrakcji / Szlaki

Szlaki turystyczne

Szlak Latarni Morskich

Bioveliss Tabs
https://www.e-odchudzanie.com.pl/bioveliss-tabs-opinia.html
Zrzucenie zbędnych kilogramów i osiągnięcie zdrowej, atletycznej budowy ciała

Zwiedzając wybrzeże Bałtyku, warto zwiedzić trasę, która biegnie Szlakiem Latarni Morskich.

Na trasie tej znajduje się 9 miejscowości, które mogą okazać się odpowiednią bazą postojową, z której to następnego dnia wyruszymy do następnego punktu.

Rozpoczynając swoją wędrówkę od strony zachodniej zwiedzimy kolejno: Latarnię morską w Ustce, Latarnię morską w Czołpinie, Latarnię morską w Stilo, Latarnię morską w Rozewiu, Latarnię morską w Jastarni, Latarnię morską w Helu, Latarnię morską w Sopocie, Latarnię morską w Gdańsku-Nowym Porcie, Latarnię w Porcie Północnym w Gdańsku oraz Latarnię morską w Krynicy Morskiej.

Szlak Dworów i Pałaców Północnych Kaszub

Trasa ta z pewnością przeniesie nas w głąb bogatej historii, która wiedzie przez północną część Kaszub. To właśnie tam znajduje się kilkadziesiąt wyjątkowych dworów oraz pałaców, które są świadectwem bogatej, aczkolwiek bardzo burzliwej historii tychże terenów. Niektóre obiekty aktualnie służą turystom jako ośrodki wypoczynkowe oraz hotele.

Szlak Bursztynowy

Szlak Bursztynowy stanowi niezwykłą podróż, która prowadzi przez wiekową tradycję. Wybrzeże Bałtyku obfituje w drogocenny bursztyn, który ze względu na swoje właściwości lecznicze oraz jego szerokie zastosowanie w jubilerstwie stał się obiektem pożądania już od czasów starożytnej Grecji. Traktowany jest przez mieszkańców Pomorza jako prawdziwy skarb, który obecny jest w historii Pomorza już od wieków.

Pomorski Szlak Cysterski

Liczne obiekty takie jak kościoły parafialne, kaplice, kapliczki, dwory oraz zabudowania gospodarcze przypominają o dawnej świetności oraz zasobności klasztorów cysterskich. Obiekty te stanowią o atrakcyjności regionu, który charakteryzuje się ogromnym potencjałem przyrodniczo- krajobrazowym oraz gospodarczym. Ponadto posiada on bardzo dobrze zagospodarowaną bazę turystyczną jak i również odpowiednio rozbudowaną sieć komunikacyjną.

Soundimine Earelief