Atrakcje Kaszub / Baza atrakcji / GDYNIA - InfoBox

GDYNIA - InfoBox

Drivelan Ultra

https://www.e-odchudzanie.com.pl/drivelan-ultra-opinie.html

Skuteczność preparatu Drivelan Ultra potwierdzają badania naukowe!
W połowie 2013 r. wokół tzw. Skwerku Żeromskiego zbudowano InfoBox. To konstrukcja 65 przeszklonych kontenerów, w których prezentowane są inwestycje miejskie. Na parterze Gdynia InfoBox mieści się ogromna mierząca 8 metrów długości i 4 metry szerokości makieta miasta. Składa się na nią 1700 trójwymiarowych modeli obiektów. System umożliwia podświetlanie od wewnątrz wybranych obiektów. Obok znajduje się interaktywna prezentacja na czterech ogromnych ekranach dotykowych. Prezentacja zawiera informacje o wszystkich najważniejszych inwestycjach planowanych bądź zrealizowanych w ostatnim czasie w mieście. W InfoBoxie znajduje się też miejsce przygotowane z myślą o dzieciach. Najmłodsi mogą budować różne konstrukcje z klocków lego.
Kolejną atrakcją Infoboxu jest 22-metrowa wieża widokowa. Na tarasie widokowym umieszczone jest panoramiczne zdjęcie Gdyni, na którym oznaczono wybrane obiekty i najważniejsze planowane inwestycje.
W InfoBoxie działa dwupoziomowa restauracja, księgarnia "Chimera" oraz CultureBox, gdzie można zapoznać się z ofertą kulturalną miasta.
 

Dostępność

Cyfry 1-5 oznaczają stopień dostosowania atrakcji turystycznej do różnych niepełnosprawności, przy czym 1 oznacza bardzo słabe dostosowanie, a 5 bardzo dobre.

3

Poziom dostosowania dla osób z dysfunkcją wzroku - średnio.

Dojście do InfoBoxu po płaskiej, twardej nawierzchni. Blisko przystanek autobusowy. Wewnątrz szerokie ciągi komunikcyjne, płasko. Brak eksponatów do dotykania. Opisy obiektów na prezentacji multimedalnej bez wersji dźwiękowej. Jest moźliwość zwiedzania sali z makietą miasta z przewodnikiem. Na wieżę można wjechać windą. Winda wyposażona w opis alfabetem Braille'a. Na skwerze przed wejściem do InfoBoxu ustawiona jest ławeczka Radia Trójki z możliwością słuchania muzyki.

3

Poziom dostosowania dla osób z dysfunkcją słuchu - średnio.

Prezentacja inwestycji gdyńskich, najważniejsze obiekty na makiecie i zdjęcie panoramiczne Gdyni opisane.Toaleta oznaczona piktogramem, płatna, nie wymaga wypożyczenia klucza. Jest możliwość utrzymania kontaktu wzrokowego z personelem.

4

Poziom dostosowania dla osób z dysfunkcją ruchu - dobrze.

Dojście do InfoBoxu po płaskiej, twardej nawierzchni. Blisko przystanek autobusowy. Wewnątrz szerokie ciągi komunikcyjne, płasko. Do restauraracji wjazd z pierwszego piętra wieży. Na wieżę można wjechać windą. Toaleta na parterze, oznaczona piktogramem, płatna, dostosowana dla osób z niepełnosprawnością. Dużo miejsc do odpoczynku.

2

Poziom dostosowania dla osób z niepełnosprawnością intelektualną - słabo.

Dojście do InfoBoxu po płaskiej, twardej nawierzchni. Blisko przystanek autobusowy. Wewnątrz szerokie ciągi komunikcyjne, płasko. Do restauracji wjazd z pierwszego piętra wieży. Na wieżę można wjechać windą. Toaleta na parterze, oznaczona piktogramem, płatna. Dużo miejsc do odpoczynku. Dużo prezentacji multimedialnych.

4

Poziom dostosowania dla rodzin z małymi dziećmi - dobrze.

Dojście do InfoBoxu po płaskiej, twardej nawierzchni. Blisko przystanek autobusowy. Wewnątrz szerokie ciągi komunikcyjne, płasko. Do restauracji wjazd z pierwszego piętra wieży. Na wieżę można wjechać windą. Toaleta na parterze, płatna, bez przewijaka. Na parterze obok makiety jest specjalny kącik do zabaw dla dzieci, gdzie najmłodsi mogą budować z klocków swoje konstrukcje.

Mirapatches

Adres

Powiat: Gdynia

Miejscowość: Gdynia

Lokalizacja: Gdynia
Skrzyżowanie ul. Świętojańskiej i ul. 10 Lutego

Kontakt

Tel. 58 523 97 69

www.gdyniainfobox.pl

infobox@gdynia.pl

Ceny

Wejście bezpłatne.

Godziny otwarcia

Od czerwca do września czynne w dni powszednie od 10.00 do 20.00, wieża czynna do godziny 22.00.
W soboty od 11.00 do 20.00, wieża do 22.00.
W niedziele od 11.00 do 18.00, wieża do 22.00.
Od października do maja
W dni powszednie od 10.00 do 19.00.
W soboty od 12.00 do 18.00
W niedziele czynna tylko wieża od 12.00 do 19.00.

Mapa dojazdu

Źródło

ulotka promocyjna Gdynia InfoBox Obserwatorium Zmian