Atrakcje Kaszub / Baza atrakcji / GDAŃSK - Ośrodek Kultury Morskiej

GDAŃSK - Ośrodek Kultury Morskiej

Manuskin Active

https://www.e-odchudzanie.com.pl/manuskin-active-opinie.html

Tajemnica preparatu Manuskin Active zawarta jest w obecności tego właśnie składnika!

Ośrodek Kultury Morskiej to nowy oddział Centralnego Muzeum Morskiego, otwarty w kwietniu 2012 r. Usytuowane w samym sercu starego Gdańska, Muzeum pełni rolę centrum edukacji morskiej. W Ośrodku Kultury Morskiej znajdują się trzy wystawy: dwie stałe oraz jedna czasowa. To, co najbardziej wyróżnia OKM spośród innych placówek muzealnych i jest największą atrakcją nowego muzeum, to interaktywna wystawa stała „Ludzie-statki-porty” z basenem ze zdalnie sterowanymi modelami statków i jachtów. Warto na nim przeprowadzić regaty, by sprawdzić, jak najlepiej ustawić żagiel względem wiatru. Na wystawie można poznać specyfikę pracy w porcie i za pomocą wózka widłowego załadować do kontenera towary (ryż, kakao, owoce). Z kolei miłośnicy podróży w głąb oceanu zasiądą za sterami batyskafu, aby odbyć wirtualną wycieczkę do leżącego na dnie wraku. To jedyna w Polsce wystawa, na której wejdziemy na pokład mostku kapitańskiego, nadamy wiadomość alfabetem Morse’a, wywołamy wir wodny i falę tsunami.
Na drugim piętrze znajduje się wystawa „Łodzie ludów świata” z bogatą kolekcją łodzi, od eskimoskiego kajaka po wenecką gondolę. Wystawa ta prezentuje łodzie ludów z różnych zakątków wszystkich kontynentów.
Trzecie piętro to przestrzeń przygotowana na ekspozycje czasowe. Obecnie znajduje się tutaj wystawa „Zanurz się i poznaj tajemnice wraków z Bałtyku” prezentująca bogaty dorobek muzuem w dziedzinie archeologii morskiej i konserwacji zabytków wydobytych z dna morskiego. Wystawa prezentuje najbardziej znane i spektakularne odkrycia w akwenie Morza Bałtyckiego, które do dziś budzą zainteresowanie na świecie (m.in. statek handlowy zwany Miedziowcem, galeon „Solen”, statek handlowy „De Jonge Seerp”, „General Carleton”).

Dostępność

Cyfry 1-5 oznaczają stopień dostosowania atrakcji turystycznej do różnych niepełnosprawności, przy czym 1 oznacza bardzo słabe dostosowanie, a 5 bardzo dobre.

3

Poziom dostosowania dla osób z dysfunkcją wzroku - średnio.

Parking płatny blisko muzeum z wyznaczonymi miejscami dla osób z niepełnosprawnością. Dojście po twardej nawierzchni, płasko, wejście szerokie. Muzeum mieści się na pięciu kondygnacjach. Na wszystkie piętra można wjechać windą (oznaczenia alfabetem Braille'a) lub wejść po schodach z poręczą. Poręcze są bez oznaczeń. Ciągi komunikacyjne szerokie. Na ostatniej kondygnacji znajduje się kawiarnia z miejscami do odpoczynku. Na każdym piętrze są ogólnodostępne, bezpłatne toalety. Po ekspozycji jest możliwość oprowadzenia przez przewodnika. Jest możliwości dotykania eksponatów. Można również poczuć, jak pachną niektóre substancje wydobyte z wraków. Oświetlenie dobre. Brak oznaczeń dla osób niedowidzących na schodach i przeszkleniach.

3

Poziom dostosowania dla osób z dysfunkcją słuchu - średnio.

Kasa muzeum na parterze. Personel bardzo życzliwy, jest możliwość utrzymania kontaktu wzrokowego i werbalnego z pracownikami. Przedmioty na ekspozycjach opisane na bokach gablot. Dużo prezentacji multimedialnych. Toaleta ogólnodostępna na każdym piętrze, bezpłatna, nie wymaga wypożyczenia klucza. Po ekspozycji jest możliwość oprowadzenia przez przewodnika. Nie ma tłumacza języka migowego. Oświetlenie dobre. Brak hałasu.

5

Poziom dostosowania dla osób z dysfunkcją ruchu - bardzo dobrze.

Parking płatny blisko muzeum z wyznaczonymi miejscami dla osób z niepełnosprawnością. Dojście po twardej nawierzchni, płasko, wejście szerokie. Muzeum mieści się na pięciu kondygnacjach. Na wszystkie piętra można wjechać windą. Ciągi komunikacyjne szerokie. Na ostatniej kondygnacji znajduje się kawiarnia z miejscami do odpoczynku. Na każdym piętrze są ogólnodostępne, bezpłatne toalety, dostosowane dla osób poruszających się na wózku. Personel bardzo życzliwy.

4

Poziom dostosowania dla osób z niepełnosprawnością intelektualną - dobrze.

Parking płatny blisko muzeum z wyznaczonymi miejscami dla osób z niepełnosprawnością. Dojście po twardej nawierzchni, płasko, wejście szerokie. Muzeum mieści się na pięciu kondygnacjach. Na wszystkie piętra można wjechać windą lub wejść po schodach z poręczą. Poręcze są bez oznaczeń. Ciągi komunikacyjne szerokie. Wystawa „Ludzie-statki-porty” to interaktywna, multimedialna ekspozycja, gdzie zwiedzający sami doświadczają zjawisk związanych z morzem. Na ostatniej kondygnacji znajduje się kawiarnia z miejscami do odpoczynku. Na każdym piętrze są ogólnodostępne, bezpłatne toalety. Oznaczenia piktogramowe. Jest możliwość wynajęcia przewodnika. Personel bardzo życzliwy. Można dotykać eksponatów. Dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym pracownicy organizują lekcje i warsztaty edukacyjne.

4

Poziom dostosowania dla rodzin z małymi dziećmi - dobrze.

Parking płatny blisko muzeum z wyznaczonymi miejscami dla osób z niepełnosprawnością. Dojście po twardej nawierzchni, płasko, wejście szerokie. Muzeum mieści się na pięciu kondygnacjach. Na wszystkie piętra można wjechać windą lub wejść po schodach z poręczą. Wózek dziecięcy można zostawić w szatni. Ciągi komunikacyjne szerokie. Na wystawie „Ludzie-statki-porty” dzieci mogą pobawić się klockami i zapoznać się z pracą w porcie. Dużą atrakcją dla maluchów jest także możliwość przebrania się za marynarza, pirata czy też założenie kapoka i skoczenia do tratwy ratunkowej. Miejsca do odpoczynku znajdują się w szatni lub w kawiarni na ostatnim piętrze. Toaleta ogólnodostępna, bezpłatna, na każdym piętrze, brak przewijaka. Brak pomieszczenia dla mam karmiących. Dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym pracownicy organizują lekcje edukacyjne. Dla rodzin są specjalne pakiety cenowe.

Kankusta Duo

Adres

Powiat: Gdańsk

Miejscowość: Gdańsk

Lokalizacja: Ośrodek Kultury Morskiej
ul. Tokarska 21-25
80-888 Gdańsk
(wejście od strony Motławy i od ul. Tokarskiej)

Kontakt

Tel. 58 329 87 00

http://www.cmm.pl/osrodek-kultury-morskiej

Ceny

Bilet na wszystkie wystawy:
Normalny - 12 zł
Ulgowy - 8 zł

Bilet bez wystawy interaktywnej:
Normalny - 6 zł
Ulgowy - 4 zł

Bilet rodzinny (maksymalnie 2 osoby dorosłe + do 3 dzieci) - 25 zł

Bilety ulgowe przysługują uczniom, seniorom powyżej 65 lat, renicistom i emerytom oraz osobom niepełnosprawnym.
Dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny.
Bilet na wystawę interaktywną sprzedawany jest na określoną godzinę. Maksymalna ilość: 55 osób/godzinę.

Godziny otwarcia

W lipcu i sierpniu:
codziennie od 10.00 do 19.00
Poza sezonem:
od wtorku do piątku od 10.00 do 16.00
w soboty i niedziele od 10.00 do 18.00

Neurovidan
https://www.e-odchudzanie.com.pl/neurovidan-opinia.html

Dla każdego, kto boryka się z szarą codziennością i trudami, wynikającymi z pracy, nauki, czy nawału obowiązków.

Mapa dojazdu

Źródło

strona www.cmm.pl - dostęp z dn. 29.07.2013